Svetainės optimizacija

Svetainių kūrimas, priežiūra, optimizacija - Popit.lt

Kaip pagerinti turimos internetinės svetainės našumą ir spartumą?

Ne paslaptis, kad kiekvienas lankytojas, kuris nukreipiamas į jūsų turimą svetainę nori visą reikiamą jam informaciją gauti iškarto, tačiau ką daryti, jeigu svetainė turi daug informacijos ir kitos medžiagos, kuri apsunkina svetainę?

Pirmasis dalykas, kurį būtina padaryti – skirti daug dėmesio turiniui, paveikslėliams esantiems turinyje ir atlkti analizę, kuri padėtų suprasti kokia ištiesų situacija susiklosčiusi su jūsų svetaine. Beabejo, kad optimizacijai atlikti nepakaks vien tik sumažinti kokybę paveikslėlių ar dalį ilgo teksto tiesiog išmesti. Tokiais atvėjais geriausia yra konsultuotis su mumis (paspaudę čia rasite daugiau informacijos apie paslaugą) ir mes jūsų svetainę patikrinsime, ir nustatysime didžiausias apkrovos problemas.

Kodėl internetinės svetainės greitis yra svarbus?

Pirmasis klausimas iškyla pokalbiuose apie svetainės greitį būna: Kodėl man turėtų rūpėti svetainės greitis pirmoje vietoje? Juolab, kai svetainė atidaroma vos per kelias sekundes, juk tai yra gerai, taip? Tačiau atsakymas gali jus nustebinti.

Štai dalis statistikos, kuri susijusi su puslapio užkrovimo laiku ir puslapio lankytojo kantrybe:

  • Tarp 2017 ir 2018 metų, vidutiniškai lankytojo kantrybė išlaukti puslapio užkrovimą sumažėjo nuo 12 sekundžių iki 8 sekundžių.
  • 47% lankytojų tikisi, jog svetainė bus užkrauta per 2 sekundes arba greičiau.
  • 40% lankytojų pralaukę 3 sekundes ar daugiau, kol puslapis nespėja užsikrauti – išeina iš jo.
  • 79% pirkėjų (potencialių), kurie lieka nepatenkinti el. parduotuvės spartumu naršant, mažiau linkę yra sugrįžti į parduotuvę antrą kartą.
  • Vienos sekundės uždelsimas sumažinti gali konversiją iki 7%, puslapio peržiūrų iki 11% o patenkintų klientų skaičius gali sumažėti per 16%.

Kol kas tai gali nesimbolizuoti abstrakčių skaičių, tačiau tai turi labai didelį poveikį ir padarPopit.lt - svetainių kūrimas, administravimas ir optimizavimasinius realybėje. Pavyzdžiui: kai naršyklė Mozilla Firefox paspartino veikimą per 2.2 sekundės – per metus jų naršyklė užfiksavo 60 milijonų daugiau parsisiuntimų. Kitas pavyzdys: didžiausia kompanija Amazon paskaičiavo ir pateikė tai oficialiai, jog 1 sekundės sulėtėjimas jų puslapio krovimo – jiems gali kainuoti iki 1,6 milijardo dolerių per metus, paprasčiau sakant – viena iš pelningiausių kompanijų pasaulyje sumažins apyvartą per 1,6 milijardo kas met.

Kas gali paveikti svetainės krovimo greitį?

1. Hostingas – viena iš svarbiausių priežasčių, dėl kurių sulėtėja svetainės užkrovimas.

Kadangi kiekviena svetainė turi minimalius sisteminius reikalavimus, tačiau vien atsižvelgtį į minimalius reikalavimus nevertėtų, geriau yra suteikti daugiau laisvės svetainei funkcionuoti. Kokie hostingų tipai ir jų veikimo principai?

  1. Shared – Tai reiškia, jog jūsų svetainė esanti tokiame serveryje (hostinge) yra talpinama kartu su kitomis svetainėmis, žinoma prie kurių jūs veikiausiai prieiti negalite, tačiau talpindami svetainę savo tokiame hostinge – jūs dalinates su kitomis svetainėmis visais resursais, o svetainių gali būti labai daug.
  2. Virtualus Privatus Serveris (VPS) – Tokio tipo hostinguose įprastai būna kur kas mažiau talpinamų svetainių, kadangi serveris rezervuoja tam tikrus parametrus būtent jūsų privačiam serveriui, kurį naudosite tik jūs, o ne dalinsites dar su kitomis svetainėmis, kurių net nežinote.
  3. Dedikuotas serveris – Tai serveris, kurio naudotojas esate tik jūs. Visi resursai, parametrai yra naudojami tik jūsų svetainei ar parduotuvei, lyginant su Shared, dedikuotas serveris yra labiau patikimesnis ir saugesnis, taipogi dėl kitų svetainių nenukentės jūsų srautas ir greitis.

BeaPopit.lt - svetainių talpinimas ir kūrimasbejo, turėti gerą hostingo planą nėra išeitis, priklausomai nuo jūsų turimo svetainės “geras” hostingo planas gali tiesiog jums būti ne toks naudingas, o labiau brangus. Svarbiausia atsižvelgti į TVS (turinio valdymo sistemos) reikalavimus, tarp kurių būna įprastai būtina PHP versija, MySQL palaikymas ir versija, ir t.t. į ką būtina atkreipti dėmesį, jeigu nesinori išleisti dalį pinigų resursams, kurie jums yra visiškai nereikalingi.

Galiausiai priklauso svetainės krovimo greitis, nuo vietovės ir infrastruktūros, logiška, jog mažiau išvystytoje infrastruktūroje bus lėtesnis interneto greitis toje šalyje, o užsienyje svetainė gali būti dar lėčiau pasiekiama, tad reikėtų atsižvelgti ir į tai.

2. Svetainės komponentai, papildiniai, įskiepiai ar kita papildoma įranga

Nereikia apkrauti svetainės įvairiais papildiniais, nes jie taipogi naudoja serverio (hostingo) resursus o nedažnai, papildiniai atlieka tik mažą dalį jums reikiamos funkcijos, o kita dalis tiesiog veikia be tikslo, tuo pačiu naudoja resursus.

Kaip tai supaprastinti? Visgi reikia pirmiausiai analizuoti kokios funkcijos yra reikalingos svetainėje ir patikrinti visus turimus papildinius, jeigu tik 10% papildinio atlieka jums reikalingą veiksmą, vadinasi 90% resursų yra švaistoma veltui. Geriausias sprendimas ne visuomet pašalinti papildinį, jį galima ir perprogramuoti, kad liktų tik tos funkcijos, kurios reikalingos jūsų svetainei, o tai galime atlikti mes, apie kainas ir galimybes galite daugiau sužinoti čia.

3. Turinio optimizavimas

Teksto didumas, ilgumas ir rišlumas – taip, tai tikrai yra būtina, o nuotraukų esančių svetainėje taipogi reikėtų nepamiršti, nes jos atlieka taipogi didelį vaidmenį jūsų svetainėje. Suprantama, kad reikalingos nuotraukos ir reprezentuojamos svetainėje turi būti nepriekaištingos kokybės, tačiau tokios nuotraukos dažnais atvėjais gali užimti nemažai vietos, ko pasekoje lankytojas atėjęs į svetainę – turės ilgai laukti, kol jam užkraus didelės raiškos nuotraukas ir ilgą tekstą.

4. Atnaujinimai ir priežiūra

Sistemos atnaujinimai – itin svarbu, dauguma programuotojų gali teigti, jog išleistas atnaujinimas sistemos – tai senų klaidų ištaisymas, sistemos spartinimas ir kt., ir jie gali būti teisūs, tačiau prieš atliekant bet kokius atnaujinimus ar tai būtų papildinys, ar pati svetainės turinio valdymo sistema – reikia žinoti kaip visa tai tinkamai atlikti. Daugėlis vartotojų esa susidūrę su situacija, kada mėgindami atlikti kai kuriuos veiksmus savarankiškai – pasibaigia ne tokiu rezultatu, kokiu norėtų jie patys. Tai patikėti galite taipogi mums, siūlome už nedidelę kainą priežiūros planus, apie kuriuos galite sužinoti daugiau paspaudę čia. 

5. Reguliarus duomenų bazių optimizavimas

Žinoma, tam reikia irgi turėti programavimo žinių, tačiau kalbant apie poveikį svetainei, kai duomenų bazė tiesiog apleidžiama – serveris beabejo apkraunamas. Visi duomenys užima vietą, o su laiku susikaupia duomenų bazėje nebenaudojamų sintaksių, terminų ar kitos informacijos, kuri yra nebenaudojama, tačiau vietą ji užima. Tai reikia reguliariai prižiūrėti ir administruoti.

6. Sumažinti serverio užklausų kiekį

Kai kurie dalykai yra itin paprastai atliekami ką galite atlikti net jūs patys, tačiau ne visi. Vienas itin svarbus veiksmas – išskaidyti tekstą į puslapius. Ne paslaptis, kad straipsniai gerina lankomumą ir srauto palaikymą svetainėje, tačiau jeigu straipsnis yra itin ilgas – įtaką neigiama gali sukelti ilgas jo krovimas, todėl vienas iš paprasčiausių būdų kaip tai padaryti – sukonfigūruoti straipsnius taip, kad jie būtų išskaidomi puslapiais.

Suformuoti santraukas – veiksmingas ir paprastas metodas, kada užuot paspaudęs ant straipsnio nuorodos jūsų puslapyje lankytojas, jis pamatytų ilgesnę santrauką apie ką straipsnis, o tą santrauką perskaitęs – nuspręs ar jį tas straipsnis vis dėl to domina.

Išskaidyti etapais – paprasta ir patogu. Ilgą tekstą apdoroti funkcija “Skaityti toliau”, kada skaitytojas skaito straipsnį ir kas tam tikrą dalį (kuri programiškai nustatyta) vis spaudžia mygtuką žemiau straipsnio dalies “Skaityti toliau”, tai yra kur kas patogiau pačiam skaitytojui, nes jis skaito ir spaudžia tol, kol jam įdomu skaityti – o jūs galite ir sužinoti koks susidomėjimas straipsniu, ir iki kurios dalies.

Išjungti nenaudojamus papildinius – jau tai minėjome anksčiau, todėl nereikia to priminti, kaip tai gali būti svarbu jūsų svetainei ir jos spartai.

Komentarų išskaidymas – jeigu jūsų tinklapis turi didelį srautą ir komentarai yra aktyvi funkcija, kurią naudoja skaitytojai – reikia nepamiršti to, kad didelis rodomų komentarų skaičius viename puslapyje gali sulėtinti nemenkai jūsų svetainę, todėl reikia nustatyti leistiną skaičių komentarų, kurie bus atvaizduojami po straipsniu.

NetalpintPopit.lt - svetainių kūrimas, administravimas ir optimizacijai video failų savo hostinge, tai labai gali neigiamai paveikti jūsų svetainės spartą! Įsivaizduokime, 100 lankytojų turim vienu metu svetainėje, 75 lankytojai žiūrėti tuo pačiu metu pradeda video failą, kuris talpintas yra pas jus serveryje – labai didelė apkrova serveriui, tuo tarpu kol pastarieji laukia video pradžios, likusieji 25 lankytojai patiria itin didelį krovimo laiką, kadangi tuo metu serveris užsiėmes su 75 video paleidimais.
Naudokite kur kas patogesnį ir geresnį būdą video talpinimui, kaip Youtube ar Vimeo.